Per trisdešimt metų scenoje jo diskografija pasipildė keturiolika studijinių albumų, kurie parduoti daugiau nei 10 mln. egzempliorių tiražu. Grandiozinis jo darbas neliko nepastebėtas, tad muzikos kritikai jį nominavo net penkiolikai „Grammy“ statulėlių. Kas jis?
Sunku suklysti, kai kalbama apie apie gitaros virtuozą Joe Satriani, kuris liepos 7 dieną svečiuosis Vilniaus „Teatro arenoje“. Lietuvoje jis žada pristatyti ir puikiai pažįstamus kūrinius, ir šviežias kompozicijas, dienos šviesą išvydusias vos prieš porą mėnesių, kartu su keturioliktuoju Maestro albumu „Unstoppable Momentum“.
Joe Satriani teigia, kad už neginčijamus muzikinius nuopelnus ir pasaulinę šlovę turėtų būti dėkingas savo šeimai. „Penkių vaikų būryje buvau pats jauniausias. Taigi šeima didžiulė, ir visi skirtingų muzikinių skonių. Mūsų namuose galėjai išgirsti pačią keisčiausią stilių mišrainę – džiazo, fanko, sunkiojo ar klasikinio roko, netgi klasikinės muzikos. Visa tai kūrė savitą suvokimą, kuris vėliau atsiskleidė solinėje kūryboje.“
Visgi muzikinės karjeros pradžia atlikėjui nebuvo lengva. Joe Satriani prisimena, kad pirmasis jo instrumentas būgnai neteikė tiek pasitenkinimo kiek vėliau gitara. Net ir paėmęs į rankas gitarą, iš pradžių jis jautėsi nejaukiai. „Aš mokiausi labai greitai, bet visada pykau ant savęs, kad nepavyksta atitrūkti nuo sukurtų šablonų. Tuomet buvau paauglys ir, dairydamasis aplink, mačiau galybę jaunuolių, kurie buvo šimtąkart geresni. Supratau, kad vieniems visa tai pavyksta be didelių pastangų, tuo tarpu kiti turi daug ir sunkiai dirbti. Sau visada taip ir sakiau: jei nori būti geresnis už juos, turi daug groti.“
Ilgos repeticijos gitaristo dar ilgai nedžiugino. Net pradėjęs groti su vietinėmis grupėmis, Joe Satriani jautėsi neišnaudojantis visų galimybių. Dėl to muzikantas laikinai apleido ankstesnes veiklas ir pradėjo rimtai tobulintis pats. „Po ilgos pertraukos susitikau su savo vaikinais ir parodžiau jiems ką įrašiau per žiemos atostogas. Tai buvo avangardinis instrumentinis EP. Kiek vėliau pamačiau, kad muzikos kritikai pradėjo rašyti apie jį ir kas keisčiausia, nė viename straipsnyje nebuvo užsiminta apie kokią nors mano grupę. Visur buvo kalbama asmeniškai apie mane kaip apie keistą avangardistą. Ir man tai patiko.“
Stabiliai ir nuosekliai įrašinėjami albumai didino gerbėjų būrį ir koncertų skaičių. Šiemet karjeros scenoje trisdešimtmetį pažymintis gitaristas džiaugiasi milijoniniais albumų tiražais, nuolatinėmis didelės apimties pasaulinėmis gastrolėmis kaip solo atlikėjas bei su kitais projektais bei pavydėtina koncertų sėkme, penkiolika „Grammy“ nominacijų.
Gitaristas Joe Stariani su savo grupe Lietuvoje viešės jau šiandien, liepos 7 dieną. Kartu su juo koncerte pasirodys ir publiką įkaitins britų bliuzo ateitis, gitaristas ir dainininkas Oli Brown su savo grupe.
Video: Joe Satriani - Flying In A Blue Dream
Chickenfoot – Oh Yeah (feat. Joe Satriani)
Tau taip pat gali patikti
2017-05-02
Sėkmingu koncertu Vilniuje metus pradėjusi grupė The Skys (www.theskys.com) toliau tęsė...
2017-01-25
Dar prieš metus „Lemon Joy“ dueto ateitis atrodė miglota, tačiau per 2016-tus grupė...
2016-08-23
Trečiadienį, rugpjūčio 24 dieną, Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje esančioje „Vasaros...
2016-07-28
Jau rugpjūčio 18 d. į Vilniaus senamiestyje esantį Pranciškonų vienuolyno kiemą atvyks...